Wspomnienia z podróży Dyskusja o ciekawych miejscach Pomysły na podróże po Polsce Darmowe mapy i przewodniki Niespodzianki dla klubowiczów

Newsletter

Zorganizuj spotkanie Klubu Polskiego Podróżnika

Kasia i Maciej Marczewscy zapraszają na spotkania Klubu Polskiego Podróżnika. Mile widziane są osoby, które podróżują, lub planują podróżować po Polsce. Klub promuje Polskę i jej turystyczne atrakcje. Powstał po to, aby dzielić się sprawdzonymi pomysłami na wypoczynek w Polsce.

Członkowie Klubu Polskiego Podróżnika otrzymują dostęp do przepisów na udane podróże po Polsce i pomysłów na weekendowy wypoczynek. Są informowani o wydarzeniach turystycznych z regionu, planowanych spotkaniach klubowych, prezentacjach i warsztatach oraz otrzymują dostęp do ekskluzywnych materiałów, regionalnych broszur, map i przewodników od regionalnych organizacji turystycznych współpracujących z Klubem. W przyszłości planowane jest organizowanie wspólnych spotkań integracyjnych, warsztatów oraz dalsze moderowanie społeczności w Internecie.

Klub Polskiego Podróżnika baner

Jak wyglądają spotkania Klubu?

Spotkania odbywają się regularnie, raz w miesiącu. Każde tematyczne spotkanie rozpoczyna pokaz zdjęć i filmów z podróży po Polsce oraz omawiane są przygotowane przez prowadzących spotkanie materiały.

Prowadzący dzielą się swoimi doświadczeniami i wskazówkami z uczestnikami. Podpowiadają w jaki sposób zorganizować podobną podróż, co zobaczyć w drodze, oraz pokazują skąd czerpać pomysły na kolejne podróże po Polsce. Prowadzący integrują grupę przychodzącą na spotkania. Z każdym kolejnym spotkaniem zwiększają czas na wspólne rozmowy. Spotkania z prezentacjami przekształcają w klub dyskusyjny, w którym każdy może podzielić się swoimi wspomnieniami z podróży.

Spotkania Klubu Polskiego Podróżnika są świetnym pomysłem na wieczorne spotkania integrujące dla osób korzystających na co dzień z biblioteki lub miejscowego ośrodka kultury. Uczestnicy integrują się, wspólnie rozwijają swoje zainteresowania polską turystyką i dzielą się swoimi wspomnieniami z wycieczek po Polsce.

Spotkanie Klubu Polskiego Podróżnika w CieplewieSpotkanie Klubu Polskiego Podróżnika w StraszynieSpotkanie Klubu Polskiego Podróżnika w Straszynie


Kto prowadzi spotkania?

Spotkania prowadzą Kasia i Maciej Marczewscy. Od sześciu lat wykorzystują każdą wolną chwilę, aby odkrywać kolejne zakątki i atrakcje Polski. Kasia i Maciej prowadzą blog podróżniczy „Ruszaj w Drogę!” www.ruszajwdroge.pl, na którym pokazują gdzie warto pojechać, co zobaczyć oraz jak znaleźć pomysły na kolejne podróże po Polsce. Tworzą przewodniki, poradniki i fotorelacje z turystycznych wydarzeń oraz opisują historie ludzi, którym zależy na rozwoju turystyki w Polsce.

Piszą, robią zdjęcia, prowadzą profile w sieciach społecznościowych, współpracują z pasjonatami, organizacjami pozarządowymi, samorządami i organizacjami turystycznymi, prowadzą warsztaty dla młodzieży, podróżnicze prezentacje o Polsce oraz spotkania „Klubu Polskiego Podróżnika”. W każdą pierwszą sobotę miesiąca opowiadają o swoich podróżach w radiowej audycji „Nie śpij zwiedzaj z Radiem Gdańsk”.
Kasia i Maciej Marczewscy - prowadzący Klub Polskiego PodróżnikaKasia i Maciej Marczewscy - prowadzący Klub Polskiego PodróżnikaKasia i Maciej Marczewscy - prowadzący Klub Polskiego Podróżnika

Dlaczego warto zorganizować klubowe spotkania?

Spotkania Klubu Polskiego Podróżnika są świetnym pomysłem na wieczorne spotkania integrujące dla osób korzystających na co dzień z biblioteki lub miejscowego ośrodka kultury. Uczestnicy integrują się i wspólnie rozwijają swoje zainteresowania polską turystyką.

Każdy Uczestnik Spotkania może zostać Członkiem Klubu Podróżnika – otrzymuje wtedy dostęp do ekskluzywnych materiałów i akcji specjalnych przygotowanych przez Kasię i Macieja Marczewskich. Członkowie Klubu mogą także umieszczać wspomnienia w wycieczek po Polsce na klubowym blogu. W przyszłości planowane jest organizowanie wspólnych spotkań integracyjnych, warsztatów oraz dalsze moderowanie społeczności w Internecie.

Radio Gdańsk jest Patronem medialnym wszystkich spotkań organizowanych w ramach Klubu Polskiego Podróżnika. Spotkania zapowiadane są w serwisach informacyjnych i podczas tematycznych audycji. Z Klubem Polskiego Podróżnika współpracują Regionalne Organizacje Turystyczne dosyłając broszury, mapy i przewodniki, które Kasia i Maciej rozdają za darmo podczas spotkań.

Pomysły na wycieczki po Kaszubach w Klubie Polskiego PodróżnikaKlubowa Kopalnia Pomysłów w Klubie Polskiego PodróżnikaKlubowa Kopalnia Pomysłów w Klubie Polskiego Podróżnika

Jak przygotować salę na spotkanie?

Sugerujemy, żeby sala warsztatowa posiadała częściowe zaciemnienie. Potrzebujemy stołu/biurka dla prowadzącego, rzutnika i białego ekranu, na którym będziemy pokazywać multimedialną prezentację. Potrzebujemy także, aby sala była przygotowana do podłączenia naszego laptopa do rzutnika (przedłużacz). Nie potrzebujemy komputera – przyjeżdżamy z własnym laptopem z systemem Windows i gniazdem VGA/HDMI do podłączenia rzutnika.

Proponujemy, aby pierwsze spotkania odbywały się w kameralnym gronie do 30 osób, aby zachować formułę klubu dyskusyjnego. Żeby zmniejszyć opóźnienia prosimy o dostęp do sali kilkanaście minut przed spotkaniem.

Jak uatrakcyjnić i promować spotkania? 


Spotkanie trwa od 1.5 do 2 godzin. Proponujemy, aby zorganizować drobny poczęstunek: kawa/herbata/ciastka/owoce. Polecamy także, aby wydrukować ulotki, które będą rozdawane na miesiąc przed pierwszym spotkaniem.

Spotkanie, oprócz kanałów marketingowych organizatorów, może być dodatkowo promowane w lokalnych mediach – możemy dostarczyć informacje dla mediów, grafiki i materiały promocyjne. 

Klub Polskiego Podróżnika - prezentacja o ŚwiętokrzyskiemKlub Polskiego Podróżnika - prezentacja w GdańskuKlub Polskiego Podróżnika - nasze filmy w Cieplewie

Mam jeszcze jedno pytanie… 

Rezerwacje terminów i pytania dot. spotkań:

Wszystkie informacje w jednym pliku