Wspomnienia z podróży Dyskusja o ciekawych miejscach Pomysły na podróże po Polsce Darmowe mapy i przewodniki Niespodzianki dla klubowiczów

Newsletter

Warsztat: Jak pisać przewodniki 2.0?

Tutaj znajdziesz opis warsztatu dla branży turystycznej pt. "Jak pisać przewodniki 2.0?".

Opis warsztatu

Zamknij oczy i pomyśl "przewodnik". Co widzisz? Czy to gruba książka szczegółowo opisująca miasto, region lub atrakcję? Masz wrażenie, że to monografia wypełnioną datami, historycznymi postaciami i detalami architektonicznymi? Czy taki przewodnik „przewodzi” i pomaga w zwiedzaniu?

Wiele przewodników dostępnych w Internecie, w informacjach turystycznych i wydziałach promocji miast nadal wygląda jak relikt XX wieku. Tymczasem nadeszła era Przewodników 2.0, które ułatwiają zwiedzanie, inspirują i pobudzają wyobraźnię. Kształtują je nowoczesne technologie, prawa marketingu treści, techniki opowiadania historii i koncentracji na docelowym odbiorcy.

Kasia i Maciej Marczewscy – twórcy Fundacji promującej polską turystykę www.fundacja.ruszajwdroge.pl, największego blogu podróżniczego o Polsce www.ruszajwdroge.pl i Klubu Ruszaj w Drogę!, w którym spotykają się miłośnicy zwiedzania Polski www.klub.ruszajwdroge.pl – zapraszają na warsztat pisania przewodników i relacji z podróży.

Pokażą jak od 4 lat doskonalą sztukę tworzenia praktycznych przewodników, z których codziennie korzystają tysiące osób zwiedzających Polskę. Podpowiedzą jak napisać idealną relację z podróży, z której później skorzystają inni i udowodnią, że takie relacje mogą być wzorem dla wydawnictw papierowych.

Opowiedzą jak powinien wyglądać idealny przewodnik, broszura regionu, ulotka miasta, szlaku tematycznego i ich opisy w Internecie. Pokażą przykłady treści, które zachęcają do odwiedzenia opisywanego miejsca i publikacje, które tej roli nie spełniają. I wspólnie z uczestnikami warsztatu poszukają odpowiedzi na pytanie: czy specjalistyczna wiedza i rzetelne przedstawienie tematu wystarczą, aby napisać Przewodnik 2.0?


Kasia i Maciej Marczewscy

Tworzą internetowy przewodnik po najciekawszych miejscach w Polsce www.ruszajwdroge.pl. Od pięciu lat piszą na blogach i profilach w największych portalach społecznościowych o tym gdzie warto pojechać i co zobaczyć w naszym kraju. Prowadzą warsztaty podróżnicze i dzielą się sprawdzonymi pomysłami na wycieczki po Polsce na prezentacjach Klubu Ruszaj w Drogę! www.klub.ruszajwdroge.pl.

Współpracują z lokalnymi pasjonatami, samorządami i organizacjami turystycznymi z całej Polski, angażują się w akcje promujące polską turystykę, regularnie opowiadają o podróżach w mediach i wykorzystują każdą wolną chwilę na odkrywanie Polski. W maju 2016 roku powołali do życia Fundację Ruszaj w Drogę!, której celem statutowym jest promocja polskiej turystyki i kreowanie mody na Polskę. Fundacja prowadzi 14 projektów dla Polski.

Inne spotkania

Brak komentarzy
Prześlij komentarz