Wspomnienia z podróży Dyskusja o ciekawych miejscach Pomysły na podróże po Polsce Darmowe mapy i przewodniki Niespodzianki dla klubowiczów

Newsletter

Warsztaty podróżnicze "Kaszubski Szlak" - warsztaty o Kaszubach

Tutaj znajdziesz informacje opisujące warsztaty podróżnicze Klubu Polskiego Podróżnika pt. "Kaszubski Szlak".

Opis spotkania

Małżeństwo blogerów, pasjonatów podróży po Polsce - Kasia i Maciej Marczewscy - zapraszają na warsztaty podróżnicze Klubu Polskiego Podróżnika pt. „Kaszubski Szlak”.

Prowadzący warsztaty pokazuje na multimedialnej prezentacji jak przez ostatnie 2000 lat zmieniały się tereny, na których zamieszkiwali Kaszubi, opowie kim są Kaszubi, skąd pochodzą, gdzie są granice Kaszub i gdzie leży dzisiaj kaszubska stolica.

Warsztaty wypełniają regionalne ciekawostki, zagadki oraz podróżnicze opowieści wzbogacone o przystępnie przedstawione fakty z historii, geografii i kultury Kaszub.

Uczestnicy warsztatów mierzą się z Kaszubskim Szyfrem oraz tworzą pod okiem prowadzącego warsztaty plan wycieczki śladami historii Kaszubów dla całej rodziny.

Spotkanie kończy się losowaniem książek, przewodników i podróżniczych gadżetów. Po spotkaniu każdy może skorzystać z Klubowej Kopalni Pomysłów pełnej darmowych map, broszur i przewodników od zaprzyjaźnionych organizacji turystycznych i ciekawych miejsc z całej Polski.

Dokładne adresy i szczegóły dojazdu znajdują się na stronie klubowej www.klub.ruszajwdroge.pl

Zdjęcia z podróży i warsztatów


Kasia i Maciej Marczewscy w drodze na KaszubachRuszaj w Drogę na Kaszuby - Jezioro WielewskieRuszaj w Drogę na Kaszuby - Muzeum Kaszubskie w KartuzachWarsztaty Kaszubski Szlak - Klub Polskiego PodróżnikaWarsztaty Kaszubski Szlak - Klub Polskiego PodróżnikaWarsztaty Kaszubski Szlak - Klub Polskiego PodróżnikaWarsztaty Kaszubski Szlak - Klub Polskiego PodróżnikaWarsztaty Kaszubski Szlak - Klub Polskiego PodróżnikaWarsztaty podróżnicze Kaszubski SzlakWarsztaty podróżnicze Kaszubski SzlakWarsztaty podróżnicze Kaszubski SzlakWarsztaty podróżnicze Kaszubski Szlak


Ile trwają warsztaty?

Warsztaty podróżnicze "Kaszubski Szlak" trwają dwie godziny. Realizujemy je w dwóch wariantach:
  • 2 x 45 minut (wersja dla szkół w trakcie zajęć lekcyjnych)
  • 1 x 120 minut
Uczestnicy biorą aktywny udział w warsztatach. Wypełniają własny przewodnik po Kaszubskim Szlaku, rozwiązują łamigłówki i zagadki zadawane w trakcie warsztatów przez prowadzącego.

Warsztaty podróżnicze dla młodzieży szkolnej

Warsztaty to świetne uzupełnienie codziennych lekcji historii, geografii lub języka kaszubskiego. Mogą być też świetną propozycją na zajęcia dodatkowe w domach kultury, bibliotekach, podczas festiwali i imprez dla młodzieży.

Na warsztatach pokazujemy zawiłą kaszubską historię i najważniejsze wydarzenia w dziejach Kaszubów. Przypominamy osoby zasłużone dla kaszubskiej kultury i zachęcamy do łączenia codziennej nauki ze zwiedzaniem regionu. Za każdym razem pokazujemy miejsca, do których można pojechać, aby dowiedzieć się więcej o poruszanych na warsztatach zagadnieniach.

Dotychczasowi uczestnicy warsztatów i ich opiekunowie podkreślali przystępność przedstawianego materiału, niestandardowe pokazanie miejsc widywanych na co dzień, oraz zapowiadali wykorzystanie przekazanych przez nas pomysłów na wycieczki klasowe.

Istnieje możliwość wzbogacenia warsztatów o zajęcia praktyczne, w trakcie których uczestnicy tworzą dla siebie pamiątki - breloki z kaszubskimi wzorami.

Warsztaty Kaszubski Szlak - Klub Polskiego Podróżnika w kaszubskich szkołachWarsztaty Kaszubski Szlak - rękodzieło kaszubskieWarsztaty Kaszubski Szlak - rękodzieło kaszubskieWarsztaty Kaszubski Szlak - rękodzieło kaszubskie


Relacje z warsztatów: 

Posłuchaj jak uczestnicy odpowiadali na pytania reportera Radia Kaszëbë Piotra Szëca:


Klub Polskiego Podróżnika - Warsztaty podróżnicze Kaszubski Szlak w Chmielnie
Warsztaty Klubu Polskiego Podróżnika - Kaszubski SzlakWarsztaty Klubu Polskiego Podróżnika - Kaszubski Szlak

Zapowiedź dla mediów 

Kasia i Maciej Marczewscy zapraszają do [...] na warsztaty Klubu Polskiego Podróżnika. Uczestnicy warsztatów „Kaszubski Szlak” dowiedzą się jak poznawać historię i kaszubską kulturę odwiedzając ciekawe miejsca na Kaszubach. Pod okiem prowadzącego warsztaty uczestnicy utworzą plan wycieczki śladami historii Kaszubów dla całej rodziny. Warsztaty wypełnią regionalne ciekawostki, zagadki oraz podróżnicze opowieści wzbogacone o przystępnie przedstawione fakty z historii, geografii i kultury Kaszub. Spotkanie zakończy się losowaniem książek, przewodników i podróżniczych gadżetów.

Warsztaty „Kaszubski Szlak” rozpoczną się [...] o godzinie [...] w [...] przy ul. [...]. Wstęp wolny. Więcej informacji na klub.ruszajwdroge.pl
Brak komentarzy
Prześlij komentarz