Wspomnienia z podróży Dyskusja o ciekawych miejscach Pomysły na podróże po Polsce Darmowe mapy i przewodniki Niespodzianki dla klubowiczów

Newsletter

Ruszyliśmy na Kaszuby z Informacji Turystycznej w Chmielnie

Za nami wyjątkowe spotkanie Klubu Polskiego Podróżnika. To pierwsze, które realizowaliśmy w eksperymentalnej, wyjazdowej formule. Spotkaliśmy się w Chmielnie już o 11:00 na warsztatach podróżniczych Kaszubski Szlak. Nawet nie wiemy, kiedy minęły dwie godziny warsztatów. Później mieliśmy chwilę dla siebie. Pospacerowaliśmy w Chmielnie, zjedliśmy obiad tuż nad jeziorem i wróciliśmy na 16:00 do Centrum Informacji Turystycznej. W sali na piętrze zorganizowaliśmy spotkanie "Ruszamy na Kaszuby".

Klub Polskiego Podróżnika - Spotkanie Ruszamy na Kaszuby w Chmielnie

Na spotkanie przyszły rodziny wypoczywające w Chmielnie oraz uczestnicy porannych warsztatów Kaszubski Szlak. Przyjechały też osoby z okolicznych miejscowości, które dowiedziały się o spotkaniu z lokalnych mediów.

Gdzie się spotkaliśmy?

Spotkanie zorganizowaliśmy w Centrum Informacji Turystycznej - Bramie Kaszubskiego Pierścienia w Chmielnie. Świetnie nadała się do tego sala na piętrze. Pomieściła wszystkich chętnych. Bardzo nam się spodobał pomysł, żeby wystąpić w takim miejscu. Bo nie ma lepszego miejsca na opowieści o regionalnych podróżach i na naszą Klubową Kopalnię Pomysłów niż Informacja Turystyczna :)

Na każdym spotkaniu zachęcamy do odwiedzania punktów IT, a tym razem nie dość, że zachęciliśmy do jej odwiedzenia, to jeszcze zorganizowaliśmy w niej spotkanie Klubu Polskiego Podróżnika. Może to jest jakiś pomysł na ich reaktywację i wykorzystanie w ciągu roku?

Moglibyśmy organizować nasze spotkania także w innych Bramach Kaszubskiego Pierścienia. Mamy takie fajne miejsca - wykorzystujmy je :)
Klub Polskiego Podróżnika - Spotkanie Ruszamy na Kaszuby w Chmielnie
Klub Polskiego Podróżnika - Spotkanie Ruszamy na Kaszuby w Chmielnie

Jak było na spotkaniu?

Bardzo lubię te nasze spotkania o Kaszubach. Szczególnie te momenty, gdy wśród miejsc, które każdy zna, pojawiają się perełki, o których mało kto słyszał. I gdy na twarzach uczestników pojawiają się oznaki zdziwienia i pytania: "To takie miejsca też mamy na Kaszubach?". Świetnie jest odnaleźć coś nowego na własnym podwórku.

A jak było? Przede wszystkim wesoło. Najczęściej powtarzanym słowem, oprócz "Kaszub", było słowo....

Klub Polskiego Podróżnika - Spotkanie Ruszamy na Kaszuby w Chmielnie

... lody. Tak już mam. Szaleję na punkcie słodyczy. A na punkcie tradycyjnych lodów to już w szczególności. W wielu miejscowościach, o których opowiadamy można znaleźć godną polecenia lodziarnię. I potem wychodzi, że Marczewski to jeździ tylko po Kaszubach i próbuje lodów od kaszubskich producentów :) Każdy powód do ruszenia się z domu jest dobry, prawda? :)

Było nie tylko o lodach. Pokazaliśmy 10 pomysłów na kaszubskie wycieczki, opowiedzieliśmy o miejscach, które lubimy najbardziej i przemyciliśmy kilka regionalnych ciekawostek i faktów z kaszubskiej historii.
Klub Polskiego Podróżnika - Spotkanie Ruszamy na Kaszuby w Chmielnie
Klub Polskiego Podróżnika - Spotkanie Ruszamy na Kaszuby w Chmielnie
Klub Polskiego Podróżnika - Spotkanie Ruszamy na Kaszuby w Chmielnie
Klub Polskiego Podróżnika - Spotkanie Ruszamy na Kaszuby w Chmielnie

Klubowa Kopalnia Pomysłów

Razem z nami do Chmielna przyjechały jeszcze dwie walizki z kolejnymi pomysłami na podróże po Polsce. Stoliki wypełniły mapy, broszury i przewodniki od współpracujących z nami organizacji turystycznych z Kaszub, Pomorza i całej Polski.

A na koniec rozlosowaliśmy wśród chętnych świetne przewodniki i książki o Kaszubach od LOT Serce Kaszub, LGD Stowarzyszenie Turystyczne Kaszuby i Gdańskiej Organizacji Turystycznej.
Klub Polskiego Podróżnika - Spotkanie Ruszamy na Kaszuby w Chmielnie
Klub Polskiego Podróżnika - Spotkanie Ruszamy na Kaszuby w Chmielnie
Klub Polskiego Podróżnika - Spotkanie Ruszamy na Kaszuby w ChmielnieKlub Polskiego Podróżnika - Spotkanie Ruszamy na Kaszuby w ChmielnieKlub Polskiego Podróżnika - Spotkanie Ruszamy na Kaszuby w ChmielnieKlub Polskiego Podróżnika - Spotkanie Ruszamy na Kaszuby w ChmielnieKlub Polskiego Podróżnika - Spotkanie Ruszamy na Kaszuby w ChmielnieKlub Polskiego Podróżnika - Spotkanie Ruszamy na Kaszuby w Chmielnie
Klub Polskiego Podróżnika - Spotkanie Ruszamy na Kaszuby w Chmielnie

Klub Polskiego Podróżnika - Spotkanie Ruszamy na Kaszuby w Chmielnie

Co dalej?

Czekamy na kolejne prezentacje o Kaszubach :)

Tymczasem zapraszamy Was na prezentacje we wrześniu: w planach mamy opowieści o Beskidzie Śląskim i Żywieckim oraz wyjątkowe spotkanie o Śląskiem w Bibliotece w Straszynie. Polecamy!
Brak komentarzy
Publikowanie komentarza