Wspomnienia z podróży Dyskusja o ciekawych miejscach Pomysły na podróże po Polsce Darmowe mapy i przewodniki Niespodzianki dla klubowiczów

Newsletter

Kim jest Polski Podróżnik?

Próbowaliśmy nie raz znaleźć odpowiedź na pytania: na czym polega podróżowanie, co jest w nim takiego wyjątkowego i co z tego wynosimy? Czy podróże kształcą, pomagają w przezwyciężeniu lęków i czy zmieniają tych, którzy decydują się na ruszenie w drogę?  Kim są podróżnicy i co robią, gdy znajdują się w drodze?

Podróżowanie - jakie jest pierwsze skojarzenie?

Im dłużej o tym dyskutujemy, dochodzimy do wniosku, że każdy z nas może zostać Podróżnikiem. I nie potrzebne są do tego wielkie wyczyny. Jeśli zdecydujesz się na podróżowanie po Polsce - możesz zostać Polskim Podróżnikiem.

Kim jest Polski Podróżnik?

„Polski Podróżnik” to takie nasze określenie na osobę, która chce poznawać Polskę i jej turystyczne atrakcje.

"Polskim Podróżnikiem" może zostać każdy - niezależnie od wieku, wykształcenia i zasobności portfela. Ty też. Wystarczy, że chcesz ruszyć w drogę. Nie musisz jechać daleko - świetną podróżniczą przygodę można przeżyć nawet w mieście, w którym mieszkasz. Spójrz na nie łaskawym okiem Turysty i zacznij je poznawać na nowo.


Być może już zwiedzasz Polskę. Może ktoś nazwał Cię kiedyś polskim "Turystą", "Wędrowcem”, ”Włóczykijem”, „Wanogą”, lub „Łazikiem”. Mogą Cię nazywać jak chcą. Jeśli zwiedzasz Polskę regularnie i masz ochotę na wystawienie nosa poza okno hotelowego pokoju, to my będziemy nazywać Cię Polskim Podróżnikiem.

Polski Podróżnik według nas:
 • jest ciekawy co kryje jego najbliższa okolica
 • nie boi się poznawania nowych miejsc i zdobywania nowych doświadczeń.
 • jest świadomy – wie gdzie jedzie, co chce tam zobaczyć
 • wciąż próbuje nowych rzeczy
 • regularnie podróżuje po Polsce
 • wciąż poszukuje pomysłów na kolejne podróże
 • dzieli się swoimi odkryciami ze znajomymi
 • i… nie może doczekać się kolejnego wyjazdu.

Polski Podróżnik z każdej nawet najkrótszej podróży wraca z bagażem pełnym wspomnień i nowych doświadczeń. .

Ile z tych punktów pasuje do Ciebie? Czy mogę już Cię nazwać Polskim Podróżnikiem?

Poczytaj jeszcze

1 komentarz
 1. W takim razie mogę z dumą nazwać siebie Polskim Podróżnikiem i jestem z tego dumna :) Nie byłam jeszcze nigdy za granicą, ale jakoś specjalnie mnie nie ciągnie. Wolę zwiedzać Polskę. Jest piękna. Chciałabym mieć tylko więcej pieniędzy i czasu, by częściej, tak jak Wy, podróżować po Polsce. Pozdrawiam z Warszawy.

  OdpowiedzUsuń