Wspomnienia z podróży Dyskusja o ciekawych miejscach Pomysły na podróże po Polsce Darmowe mapy i przewodniki Niespodzianki dla klubowiczów

Newsletter

Poznaj Kaszuby - zapraszamy na dzień w Chmielnie!

Znasz Chmielno? To piękna miejscowość w Szwajcarii Kaszubskiej położona między trzema malowniczymi jeziorami. To tutaj wytwarzana jest od pokoleń przez rodzinę Neclów najsłynniejsza ceramika na Kaszubach.

Kaszubski Szlak i Klub Polskiego Podróżnika w Chmielnie

Jeśli masz wolne, to mamy dla Ciebie ciekawą propozycję. Przyjedź do Chmielna w środę 19 sierpnia 2015 roku i weź udział w dwóch spotkaniach, które organizujemy we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury Sportu i Rekreacji w Chmielnie. To będzie dzień w którym pokażemy Ci co warto zobaczyć na Kaszubach, opowiemy Ci o kaszubskiej historii, kulturze i podpowiemy jak podróżować po regionie poznając piękno i wyjątkowość Kaszub.

Przygotowaliśmy dwa wyjątkowe wydarzenia, które pozwolą Ci spędzić cały dzień w Chmielnie i w okolicach.

Startujemy tuż przed południem.

Edukacyjne Warsztaty podróżnicze "Kaszubski Szlak"

Zaczynamy o 11:00 w sali GOKSiR edukacyjnymi warsztatami podróżniczymi "Kaszubski Szlak". Maciej pokaże na nich w jaki sposób łączyć wycieczki po Kaszubach z nauką historii, zwyczajów i kaszubskiej kultury. Opowie kim są Kaszubi, skąd się wzięli na Pomorzu i pokaże jak przez ostatnie 2000 lat zmieniały się tereny, na których zamieszkiwali.

Warsztaty pełne są regionalnych ciekawostek, zagadek oraz podróżniczych opowieści. W trakcie warsztatu zmierzysz się z kaszubskim szyfrem i wyznaczysz szlak zwiedzania Kaszub dla całej rodziny.

To jedyna okazja, aby wziąć udział w tych warsztatach. Do tej pory organizowaliśmy je dla młodzieży szkolnej z Kaszub. Tym razem zmodyfikowaliśmy program i dostosowaliśmy go dla każdego. Zapraszamy młodzież, dorosłych i całe rodziny, które chcą ciekawie spędzić czas i dowiedzieć się czegoś więcej o Kaszubach.

Warsztaty trwają 2 godziny. Wstęp wolny. Obowiązują zapisy w GOKSIR w Chmielnie przy ul. Gryfa Pomorskiego 20, tel. 58 684 22 05 lub e-mail: [email protected]

Warsztaty Kaszubski Szlak
Warsztaty Kaszubski Szlak

Czas wolny na zwiedzanie Kaszub

Od 13:00 do 16:00 jest czas wolny dla Ciebie. Możesz w tym czasie spacerować po Chmielnie, dookoła chmieleńskiego jeziora, odwiedzić Muzeum Ceramiki Neclów, albo pojechać do Zamku w Łapalicach lub do Kartuz.

Sprawdź co warto zobaczyć w okolicy:
Nad Jeziorem Białym w Chmielnie
Zamek w Łapalicach - niedokończona budowla

Spotkanie Klubu Polskiego Podróżnika "Ruszamy na Kaszuby"

O 16:00 na pierwszym piętrze Informacji Turystycznej w Chmielnie zaczynamy spotkanie Klubu Polskiego Podróżnika pt. "Ruszamy na Kaszuby". To dobra okazja dla tych, którzy nie słyszeli jeszcze jak opowiadamy o ciekawych miejscach na Kaszubach.

Na spotkaniu pokażemy jak ciekawie spędzić czas na Kaszubach - przygotowaliśmy 10 sprawdzonych pomysłów na tematyczne, 1-dniowe wycieczki po Kaszubach.

Spotkanie zakończy się losowaniem książek, przewodników i podróżniczych gadżetów. Po spotkaniu każdy będzie mógł skorzystać z Klubowej Kopalni Pomysłów pełnej darmowych map, broszur i przewodników od zaprzyjaźnionych organizacji turystycznych i ciekawych miejsc z całej Polski.

Spotkanie potrwa dwie godziny. Wstęp wolny.

Spotkanie Klubu Polskiego Podróżnika
Spotkanie Klubu Polskiego Podróżnika
Spotkanie Klubu Polskiego Podróżnika
Spotkanie Klubu Polskiego Podróżnika
Klub Polskiego Podróżnika - Klubowa Kopalnia Pomysłów
Spotkanie Klubu Polskiego Podróżnika w Gdyni

Wpadnij do Chmielna!

Do zobaczenia w środę, 19 sierpnia w Chmielnie :)

Kaszubski Szlak i Klub Polskiego Podróżnika w Chmielnie

Dołącz do wydarzenia na Facebooku:
2 komentarze
  1. My w przyszłą niedzielę jedziemy do Chmielna na wesele kaszubskie. Słyszeliście o tym przedstawieniu?

    OdpowiedzUsuń