Wspomnienia z podróży Dyskusja o ciekawych miejscach Pomysły na podróże po Polsce Darmowe mapy i przewodniki Niespodzianki dla klubowiczów

Newsletter

Przewodniki z całej Polski w Klubowej Kopalni Pomysłów!

Pamiętam ten moment, gdy Kasia wpadła na pomysł stworzenia Klubowej Kopalni Pomysłów. Idea była świetna. Wiedzieliśmy, że w Informacjach Turystycznych w całej Polsce leżą wspaniałe mapy, foldery i przewodniki po miastach i polskich regionach. My zawsze z nich korzystamy. Są lepsze od wielu grubych książek i przewodników z księgarni. Nasz spacer po mieście lub zwiedzanie regionu zawsze zaczynamy od odwiedzenia punktu informacji turystycznej. I na podstawie informacji, które tam zdobywany, planujemy dalsze zwiedzanie.

Klub Polskiego Podróżnika - Kopalnia Pomysłów z darmowymi przewodnikami

Prowadzimy Klub Polskiego Podróżnika. Zachęcamy do świadomego podróżowania po Polsce, przekazujemy nasze pomysły na regionalne wycieczki i pomagamy w ich samodzielnym planowaniu. Kasia zaproponowała, żeby ściągnąć na nasze spotkania publikacje i foldery z różnych zakątków Polski. Takich, o których opowiadamy i takich, które może kiedyś odwiedzimy. Tylko skąd je wziąć i jak je ściągnąć z drugiego końca Polski?


Pierwsze kroki do zbudowania Klubowej Kopalni Pomysłów

Na pierwszym spotkaniu mieliśmy zaledwie kilkanaście tytułów. Większość z nich przywieźliśmy osobiście z naszych wycieczek po Polsce. W naszych regionalnych kartonach zalegały podwójne, czasem potrójne egzemplarze map i folderów z polskich regionów. Ułożyliśmy je na stole i zachęciliśmy do ich przeglądania. Pomysł chwycił.

Spotkanie Klubu Polskiego Podróżnika w CieplewieSpotkanie Klubu Polskiego Podróżnika w CieplewieSpotkanie Klubu Polskiego Podróżnika w CieplewieKlubowa Kopalnia Pomysłów - darmowe mapy i przewodniki


Coraz więcej darmowych map i przewodników

Na każde kolejne spotkanie przywoziliśmy coraz więcej publikacji. Wiedzieliśmy, że szybko skończą się nasze zapasy i że musimy coś z tym zrobić. Jako pierwsza wsparła nas Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna. Przekazała nam piękne foldery o Gdańsku i Pomorzu. Potem dołączyła Gdynia, Sopot, Łeba, Kaszubskie Lokalne Organizacje Turystyczne. Załatwiliśmy też świetne świetne przewodniki od Śląskiej Organizacji Turystycznej - sami je przywieźliśmy wracając z Katowic. Kartony z przewodnikami zajęły pół naszego bagażnika! :)

Nieśmiało marzyliśmy o tym, żeby na każdym spotkaniu były przewodniki i foldery z całej Polski. Z każdego województwa. Żartowaliśmy, że kiedyś nam się to uda. Za dwa, trzy lata... może trochę dłużej.

Klub Polskiego Podróżnika - Klubowa Kopalnia PomysłówKlubowa Kopalnia Pomysłów - darmowe mapy i przewodnikiKlubowa Kopalnia Pomysłów - darmowe mapy i przewodnikiKlubowa Kopalnia Pomysłów - darmowe mapy i przewodniki


Brakuje jeszcze kilku...

W pewnym momencie przestałem żartować. Bo widziałem, że lada moment to marzenie się spełni!

W 7 miesięcy od powstania Klubu Polskiego Podróżnika, po czterech miesiącach od stworzenia Klubowej Kopalni Pomysłów odbyło się 20-ste spotkanie klubowe. I na 20-stym spotkaniu policzyliśmy, że rozdajemy darmowe mapy, foldery i przewodniki z 13 województw!

To oznaczało, że brakuje nam tylko trzech!

Wtedy pierwszy raz pomyślałem: "To się może udać!".

W ruch poszły kontakty, maile, telefony. Po dwóch miesiącach rozmów, oczekiwania i kolejnych odbieranych paczkach z wielką dumą (i wciąż z lekkim niedowierzaniem) ogłaszamy, że w Klubowej Kopalni Pomysłów mamy już całą Polskę! Współpracujemy z organizacjami zajmującymi się promocją turystyki z 16/16 województw Polski!

Klubowa Kopalnia Pomysłów - darmowe mapy i przewodnikiKlubowa Kopalnia Pomysłów - darmowe mapy i przewodnikiKlubowa Kopalnia Pomysłów - darmowe mapy i przewodnikiKlubowa Kopalnia Pomysłów - darmowe mapy i przewodniki


Jak to robimy?

Współpracujemy z Regionalnymi Organizacjami Turystycznymi - to oni zajmują się promocją turystyki w województwach i często prowadzą Informacje Turystyczne. I oni drukują mnóstwo map, przewodników i regionalnych publikacji. W listopadzie byliśmy na targach turystycznych w Poznaniu i poznaliśmy tam prawie wszystkie organizacje. Okazało się, że wszystkie chcą współpracować z nami i chętnie przekazują przewodniki, mapy i foldery dla uczestników spotkań Klubu Polskiego Podróżnika. Z Poznania wróciliśmy z pełnym bagażnikiem i kartonami na tylnej kanapie auta. :)

Nawiązujemy także współpracę z Urzędami Marszałkowskimi polskich województw, z Lokalnym Organizacjami Turystycznymi, miastami, miasteczkami i miejscowościami turystycznymi. Oni także chętnie dzielą się publikacjami z ich magazynów.

Klubowa Kopalnia Pomysłów - darmowe mapy i przewodniki


Nie pobieramy za to żadnych opłat. To nie targi turystyczne. To dostępna na każdym spotkaniu Kopalnia Pomysłów. To nietuzinkowa inicjatywa małżeństwa pasjonatów, którzy chcą pokazywać jak jeździć po Polsce i sami kiedyś marzyli o jednym miejscu na Pomorzu, w którym znajdą pomysły na wycieczki po całej Polsce.

Brak komentarzy
Prześlij komentarz